fbpx
Biyoloji

Biyoloji

Biyoloji, bilindiği üzere Fen Bilimlerinin bir dalıdır ve Doğa Bilimleri olarak da bilinir. Her ne kadar bu kavram belirli bir bilimsel alan olarak 19. yüzyılda ortaya çıkmış olsa da biyoloji bilimleri, Antik Mısır tıbbı ve Greko-Romen dünyada Aristoteles ile Galen'in çalışmalarına kadar uzanır.

Biyoloji’nin ilerlemesinde sayısız bilim insanının katkısı olmuş ve mikroskobun keşfi ile gözle görülemeyen Hücre’nin gizemli Dünyasına ufuk açıcı yolculuklar yapılmaya başlanmıştır.

Hücre yapısının mimarisi içinde, yaşama dair birçok sır gizlidir. Bu sırlara hakim olmak canlıyı tanımaya ilgisi olan herkesin elinde olan bir imkandır.

Biz Biyoloji’yi yalnızca üniversite sınavına sayısal alandan hazırlanan öğrencilerin bilmesi gereken bir ders olarak değil, kendisini ve evreni tanımak isteyen her bilim aşığının fikir sahibi olması gereken bir bilim dalı olarak görüyoruz.

Bu sayfada en temelden, derine Biyoloji’nin pek çok konusunu tüm ayrıntıları ile bulabileceksiniz.

Sayfamızda her sınıf düzeyine ait kapsamlı konu anlatımları, soru örnekleri, daha önceki yıllara ait ÖSYM soruları, yazılı soruları, etkileşimli örnekler, performans ve proje çalışmalarını bulabilirsiniz. Kapsamlı konu anlatımı yazılarımızda konu ile alakalı görselleri etkili anlatımlar ile harmanlayıp, konuyu çok daha rahat kavramanızı sağlıyoruz.

…İDDİALIYIZ…

YKS Biyolojide başka bir kaynağa ihtiyaç duymayacaksınız.

Başarılarınıza katkı sağlaması dileklerimizle.

Derssarayi.com
Biyoloji Zümresi

Konu Anlatımı Yazıları

Sınav Örnekleri ve Denemeler

Son Eklenenler

Biyoloji dersinde sitemize eklenen en güncel konu anlatımı yazıları

AYT Biyoloji Denemeler

Okuma süresi:

Çok Okunanlar

Biyoloji dersinde kullanıcıların en çok ziyaret ettiği konu anlatımı yazıları

bizi takip edin

Ders Sarayı - Facebook
Ders Sarayı - Instagram
Ders Sarayı - Twitter
Ders Sarayı - Youtube
Ders Sarayı - Linkedin